День захисника України
та Українського козацтва.


12 жовтня 2016 рік
Фото В. Ильчакова. Тел.: +38-093-658-52-90, e-mail: photoprof@meta.ua
Все виды профессиональной фотосъёмки.Слава Україні! Героям слава!


Під таким гаслом 12 жовтня в районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України та Українського козацтва, відважними нащадками яких є і воїни Чугуївського гарнізону, учасники в недалекому минулому миротворчих операцій і учасники теперішньої неоголошеної війни на Сході нашої держави, що триває вже понад два роки.

Чоловіки і жінки у військовій формі з військових частин А0501 (Клугіно-Башкирівка), А2467 (Малинівка) — безпосередні учасники АТО, їхні колеги по зброї з частини А4104 (Авіамістечко), що також задіяні в антитерористичній операції, бійці інших підрозділів зібралися разом в РБК, щоб згада- ти бої, своїх побратимів, хвилиною мовчання вшанувати світлу пам’ять полеглих солдат і офіцерів — наших земляків, мешканців інших регіонів України. З вітаннями і щиросердними побажаннями миру, здоров’я та благополуччя до людей в погонах звернулися голови райдержадміністрації Микола Шошин та районної ради Антон Бабієць, заступник міського голови Олек- сандр Апостол. Групі військовослужбовців були вручені нагороди. Відзнаку Президента України — ювілейну медаль «25 років Незалежності України» отримав голова Чугуївської районної організації «Ветерани АТО» Олександр Попов. Ще одну президентську відзнаку — ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом» — отримали ветерани війни з Кочетка Любов Смицька, Валентина Вишневецька та Віра Чепенко. До людей честі і доблесті звернулася волонтер Катерина Андрієвська («Наш вибір») зі словами великої вдячності: «Оберігаючи східні рубежі країни, ви бороните усю нашу державу!» До початку святкового заходу усі бажаючі мали змогу оглянути фотовиставку «З Україною в серці» та тематичний стенд «Герої не вмирають». Завершилися урочистості зворушливим концертом. Одній з його учасників, 12-річній Олександрі Кузьменко, за її майстерно виконану авторську пісню «Я люблю Україну» депутат районної ради Олексій Авдєєв вручив подарунок.День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Передумови

2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят.
Президент України Петро Порошенко встановив щорічно 14 жовтня відзначати — День захисника України. Та скасував святкування День захисника Вітчизни 23 лютого знаного в радянських часів, як «День Радянської Армії і Військово-Морського флоту».

Державне свято

Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.

Сила нескорених

Саме під таким гаслом — «Сила нескорених» — українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня.
10 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко під час виступу на Всеукраїнському форумі учасників антитерористичної операції зазначив, що саме силу нескорених продемонстрували українські воїни, які відстоюють незалежність та суверенітет України у війні з російським агресором.

Президент наголосив, що захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України, який визначено вихідним днем, має стати всенародним святом, таким же значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності.


*****

ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ!
З Днем захисника України вас — зі святом, яке є символом доблесті та героїзму всіх поколінь оборонців рідної землі!
Щиро вітаємо всіх, у кому живе дух наших славних співвітчизників — справжніх патріотів і борців за незалежність нашої держави, і схиляємо голову у жалобі за тими, хто віддав за неї життя. Велика вдячність і повага нашим сучасникам, які сьогодні в ім’я миру та спокою в країні беруть участь в антитерористичній операції.
Ми надіємося на нашу армію і єдині з нею в своєму прагненні до миру!
Бажаємо вам добра і щастя, злагоди і сімейного затишку, козацького здоров’я і невичерпної енергії! Нехай з нами завжди буде правда і перемога задля щасливого майбутнього наших нащадків і процвітання України!
Микола ШОШИН, голова райдержадміністрації
Антон БАБІЄЦЬ, голова райради


*****

ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!
14 жовтня Україна вшановує захисників Вітчизни, тих, хто пройшов школу мужності, доблесті і честі, хто обрав нелегкий життєвий шлях — захищати свою державу та її громадян. Історичне значення цієї календарної дати з роками трансформувалося. Назва свята теж звучала по-різному, але головний його смисл пройшов через сотні років і залишився незмінним.
У нашій країні слова «захисник Вітчизни» наповнені особливим змістом. Це день відважних і сильних духом, впевнених і непорушних, патріотичних і хоробрих захисників України. Ми з вдячністю згадуємо наших предків від часів заснування Української держави, вклоняємося героїчним подвигам ветеранів Другої світової війни та бойових дій в гарячих точках планети — нашим землякам, які відстояли право на життя всім живим, і тим, хто не повернувся з поля бою. Разом висловимо слова вдячності солдатам, які зараз знаходяться на бойовому посту і з честю виконують свій військовий обов’язок.
Ми пишаємося історією нашої країни з її традиціями, ідеями і цінностями військового патріотизму. Ці риси завжди відрізняли Українську державу і живили її духовність. Будемо вірними досвіду наших славних предків. З нагоди свята вітаю всіх, хто носить високе звання захисника України, та бажаю успіху тим, у кого іспит на нього ще попереду.
Низько вклоняюся в етеранам, учасникам війни, військ овослуж бовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів та зичу міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди вам та вашим родинам. Хай у кожній оселі завжди панують мир, любов і добро!
Дмитро ШЕНЦЕВ, народний депутат України

Полностью фото смотреть фото на странице-2


Далее смотреть фото на странице-2
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!