%

Масленница в Малиновке25 февраля 2017 годаФото В. Ильчакова
тел: +38-093-658-52-90
e-mail: photoprof@meta.ua

Страница-1


● Скачать фильм: нажмите!

Скопировать код плеера.
Весело гуляли, Масляну проводжали!

МАЛИНІВКА. У селищі вперше під час народного гуляння було проведено змагання з розбивання глиняних глечиків палицею з заплющеними очима, найспритнішому юнакові вдалося «зняти» з маківки стовпа мікрохвильову піч,
а в казані польової кухні було приготовлено майже 500 порцій густого смачного кулешу. Свято для малинівців організувала селищна рада за підтримки Благодійного фонду Дмитра Шенцева та приватного підприємця Олександра Мазура, якого було відзначено Грамотою селищного голови.

У цей день зима добренько сперечалася з весною: до обіду мело, сніжило, було прохолодно, а як тільки спалили опудало Масляної, то з-за хмар викотилося ясне сонечко і враз розпогодилося. Головними дієвими особами свята Масляної в Малинівці були скоморохи (Антон Ніколаєв і Владислав Лагута), господині (Ольга Янкова і Лідія Головахіна), Масляна (Олена Жуга), Зима (Юлія Хоренко), Весна (Світлана Галушко), ведучі кум і кума (Дмитро Веретенніков та Ірина Домрина) і, звичайно ж, сповнена гомону всміхнена малеча — козачата та дівчатка в квітастих хустках.
На початку дійства до односельців з промовою звернувся селищний голова Микола Семер’янов:
— Весна, яку ми зустрічаємо, обов’язково принесе кожному з нас нові приємні події, нові мрії, найголовніша з яких — мир і злагода в нашій країні. Весна — це молодість, тож молодечої вам запальності й настійливості у роботі та навчанні, в досягненні поставленої мети!

А потім на глядачів чекало кроковеє колесо з різнобарвними стрічками і піснями-веснянками, спортивні змагання і розваги, за перемогу в яких учасники отримували призи. Для малинівців грав духовий оркестр КЦ «Імідж», до якого потім приєдналися українські народні інструменти, звучали пісні «Наливочка», «Ласкаво просимо», «За Дунаєм», «Їхали на ярмарок», «Весна».
Багатолюдно було біля намету «Первак по-малинівські», поряд з яким жваво реалізовували овочі — громада готувалася до Великого посту!
І за традицією хлопці пригощали дівчат солодощами — купували колодку. В подяку за це кожна дівчина неодмінно вишиє перкалеву хусточку, оздоблюючи її квітками та ініціалами свого обранця, щоб подарувати йому на Великдень — повернути колодку. Раніше такі ритуали нерідко завершувалися укладанням шлюбу.
Сергій ГОЛОВІН