Чугуев. СЛОБОЖАНСКАЯ ЯРМАРКА 2009 часть-1


СЛОБОЖАНСКАЯ ЯРМАРКА
2009 г.

часть-1


Фоновый плеер:
●   СЛОБОЖАНСКАЯ ЯРМАРКА-2009, часть-2

●   Назад на Главную стр. сайта
●   Назад на стр. "Чугуев на Слобожанских ярмарках"
●   Назад на стр. " Слобожанские ярмарки"
●   Назад на страницу "НОВОСТИ, РЕПОРТАЖИ"
●   Назад на Основную стр. "ФОТОАЛЬБОМЫ"
●   Назад на Основную стр. "ЧУГУЕВ: прошлое и настоящее"
●   Назад на Основную стр. "ЧУГУЕВСКИЙ РАЙОН"
●  ГОСТЕВАЯ КНИГА

Большая Слобожанская Ярмарка - 2009 - 05.10.2009, 11:26
РОЗСТУПИСЬ, ДУША КОЗАЦЬКА: ЯРМАРОК ВИРУЄ!


Незвичайний дороговказ, що був встановлений позаминулого тижня на найбільшому ярмарковому майдані Харкова, підказував відвідувачам Великого Слобожанського дещо дивні і несподівані адреси: «На Малинівку до п’янкого джерела», «Покровська багачка на виданні», «На Чкаловське за національним наркотиком», «До молочної купальні», «Енергетична галявина Чугуївщини»…
Смотреть Видео!

Два дні, 26 і 27 вересня, в обласному центрі на території виставкового центру «Радмир Експохол» вирував традиційний ярмарок. Як і торік, цей масштабний міжнародний захід урочисто відкрили голова облдержадміністрації Арсен Аваков і голова обласної ради Сергій Чернов. Цієї осені кількість учасників інноваційно-інвестиційного форуму та Великого Слобожанського ярмарку, почесних гостей та закордонних делегацій, що прибули до Харкова, просто вражала. Представники Росії, Білорусі, Польщі, Аргентини і ще 10 країн світу спілкувались з хлібосольними слобожанами, смакували їх одвічні страви та напої, вчилися торгуватися і спостерігали, як у Харкові готуються до проведення фінальної частини ЄВРО-2012. Щорічне дійство на майдані поряд зі станцією метро «Академіка Павлова» - це не лише бажані покупки, нестримні веселощі, багатообіцяючі зустрічі, душевні розмови, нові знайомства (а для декого з молодих людей, у яких виникли симпатії одне до одного, може навіть доленосні). Передусім, ярмарок – це унікальна можливість для кожного району якнайповніше презентувати свій край, такі собі іміджеві дії влади, громад, господарств і підприємств, аматорських колективів, народних умільців, від яких виграли всі. Чи не найдовше іноземні гості, а також тисячі харків’ян та слобожан затримувались саме біля експозиції Чугуївського району, що представляла собою розмаїте козацьке містечко з куренем, корчмою, литаврами, тулумбасами, вітряком і молодецькими розвагами запорізьких козаків – зокрема, двобієм на шаблях, списах, бойовим гопаком, вправами із прапорами тощо. Хіба що баских коней не було. А втім, силуети вірних друзів безстрашних степових вояків навіть за кількасот метрів легко вгадувались на одному з трьох великих банерів, де мальовничі краєвиди Чугуївщини органічно переплітались з фрагментами відомої кінокомедії «Весілля у Малинивці». Оскільки малинівсько-весільна тематика вже використовувалась нашими земляками, то вирішили цього разу звернутись до козацько-репінської сюжетної лінії, тим паче, що 2009-й рік в Україні проголошено роком козацтва.
Говорить перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Апостол: - Як і в попередні роки, генератором ідей в ході підготовки до Великого Слобожанського Ярмарку виступив Юрій Григорович Прав. Готуватись до свята почали заздалегідь. Всі деталі і нюанси майбутньої експозиції обговорювались колегіально, до кожної дрібнички підходили творчо, нестандартно. Звичайно ж, усім хотілося побачити експозицію оновленою. Природне бажання виділитися серед інших, бути ні на кого несхожими спонукали нашу згуртовану команду до створення оригінального наметового містечка з іншим наповненням і яскравим ексклюзивним оформленням. Родзинкою свята стало іскрометне театралізоване пісенно-музичне шоу за участю працівників РБК, народних самодіяльних колективів «Малинова криниця», «Слобожани», «Бояничі», за що їм велике спасибі. Особливо завдячуємо керівникам сільського господарських та деяких промислових і приватних підприємств, які з розумінням поставились до ідеї якнайгучніше і найефектніше прорекламувати благодатний чугуївський край, його красивих душею і ділами мешканців, передусім сільських трударів. Звичайно, задля досягнення поставленої мети довелося дещо затратитися, але приємні клопоти окупилися сторицею.
Дійсно, за попередніми підрахунками, за два дні – зрання і до вечора – ярмаркування Чугуївщина реалізувала сільськогосподарської та промислової продукції на суму від 175 до 180 тис. грн. До речі, за помірними цінами. Великим попитом у харків’ян та гостей міста користувалися борошно у різній розфасовці, манна крупа і комбікорми Новопокровського КХП, копчені поросята, свинина, м’ясні консерви та ковбасні вироби агрокомбінату «Слобожанський», весь молочний асортимент - до 10 найменувань виробництва Чугуївського молокозаводу, овочева екологічно чиста продукція СК «Витязь» та ФГ «Дружба», яловичина, соняшникова олія, пшениця і ячмінь, різні крупи з Базаліївки, живі 10-кілограмові поросята з Великої Бабки, чималий вибір продуктів, представлений райспоживспілкою, і, звичайно ж, новий ряд горілки «Істинна» від заводу «Прайм», продегустувати яку мали змогу всі бажаючі.
Враженнями від Великого Слобожанського Ярмарку його учасниками і гості діляться з кореспондентом «Красной звезды». Борис Данилів, керівник АК «Слобожанський»: - Цьогорічні міжнародний економічний форум і ярмарково-розважальне дійство - це ще один відчутний крок вперед на шляху до поглиблення довгострокового перспективного співробітництва між регіонами і компаніями. Значно розширився асортимент ярмаркових товарів, помітно поліпшилась їх якість. Саме життя примушує нас не просто отримувати продукцію ланів і ферм, а й предметно займатись її переробкою, досягаючи європейських стандартів якості. По сусідству з прилавком агрокомбінату – молочний павільйон «ЧВЗ», чарівні працівниці якого запропонували скуштувати сирок в шоколадній лазурі. Ви знаєте, я у захваті! Напевне, будемо закупляти подібне лакомство чималими партіями для своїх робітників. Людмила Іванова, завідуюча лабораторією Чугуївського молокозаводу: - Прибули на цей майдан, як на якесь дивовижне свято. Упевнена: за два дні не тільки продамо усю молочку, а й надовго зарядимось позитивними емоціями. Нам дуже сподобались копчені молочні поросята. Немає слів: молодці, слобожани!

- Володимир Андріянов, начальник відділу туризму Фонду підтримки малого бізнесу (м. Бєлгород, Росія): - Обійшов майже усі експозиції, чугуївська серед них – найзмістовніша, найцікавіша і найгучніша. Бєлгородщину і Чугуївщину єднає не тільки Сіверський Дінець, а й відкриті одне до одного серця росіян та українців. Цей форум стане новим імпульсом в розвитку економічних взаємовідносин двох прикордонних областей. А ярмарок продовжує вирувати! Чугуївський дороговказ ніби магнітом притягує до себе місцевих салтівських красунь. Одним до вподоби розвага під назвою «Бій амазонок на шаблях», другі залюбки фотографуються з новопокровським талісманом, манекеном на ім"я Мірошник, доторкнутися до чорного вуса якого означає невдовзі побратися з таким же вусатим парубком, треті звертаються до чугуївської циганської четвірки з проханнями погадати на руці стосовно свого майбутнього. Бадьорі пісні про козаків і жартівливі про сало, якого завжди мало, і про куму, що наливає по Марусин поясок, мали такий нечуваний вплив на публіку, що та проходила повз «козацький курінь», пританцьовуючи. Ярмарок – для дорослих це завжди поривання у далеке дитинство, це диво, таїнство, якого трепетно чекаєш і у думці благаєш режисерів цієї красивої казки відкласти її фінал, дати можливість ще хоча б трішечки насолодитися особливою ярмарковою атмосферою.

Кожен з нас, звісно, знає геніальну роботу Іллі Рєпіна «Козаки пишуть листа турецькому султану». Чи не вперше за останні десятиліття сценічне втілення цього світового шедевру здійснили аматори Чугуївщини і зробили це напрочуд блискуче, мовби феєричний акорд свята. Хлібом-сіллю і кошиком достатку вітали нащадки славних малинівських, новопокровських, великобабчанських та базаліївських козаків губернатора Арсена Аракова та супроводжуючого його Маршалка Великопольського воєводства Республіки Польща Марека Возняка. Згодом усі ці дарунки як від Чугуївщини, так і від кожного району, були передані вихованцям харківських будинків-інтернатів. В свою чергу Арсен Борисович під бурхливу овацію земляків-слобожан вручив керівнику району Юрію Праву медаль облдержадміністрації «За рекордний урожай-2008», на що володар почесної нагороди відповів: «Служу народу Харківщини». Потім козаки славетної Чугуївщини дотепно склали Грамоту, якою урочисто присяглися бути гідними героїчної слави запорізьких козаків і завжди поспівати на поклик нужденного і беззахисного. А далі кошовий та курінний отамани - керівники області і району засвідчили текст Грамоти срібною печаткою, як і водиться у козаків. Це було зроблено під серпантиновий залп зі справжньої козацької гармати. Саму ж печатку - срібний перстень з зображенням герба Чугуївського району і надписом «Чугуївщина козацька-2009» губернатор краю з вдячністю прийняв від чугуївських учасників ярмарку у подарунок на згадку. А коли гості дружно перехилили по чарчині оковитої («Вонзим копія в души своя!», як промовляли колись на Січі) усім свідкам дійства дістались на пам'ять сувеніри – лялькові козаки.

Ярмаркова експозиція міста Чугуєва на всі 100 відсотків була пронизана авіаційною тематикою. Виконана в небесних кольорах, оздоблена великими повітряними кульками, ніби дирижаблями, сцена виконувала роль і справжнього боксерського рингу і була місцем проведення інтелектуального брейн-рингу з історії вітчизняної і світової авіації та космонавтики і всіляких конкурсів на кращий анекдот про льотчиків і найспритніший паперовий літак. І саме на цій незвичайній сцені гулко вистукували чарівні «каблучки» - мається на увазі бездоганний виступ однойменного танцювального колективу під керівництвом Ірини Кузнєцової. Вбрання юних учасниць колективу КЦ «Імідж» нагадувало військову форму дівчат, яким випала нагода на проходити службу у Повітряних Силах України. У розробці ескізу експозиції та її монтажі брали безпосередню участь ЧАРЗ і особовий склад 203-ї навчальної авіаційної бригади. Порадували своєю продукцією відвідувачів Великого Слобожанського Чугуївський м'ясокомбінат, приватні підприємці. Вперше заявив про себе у такому заході ресторан «Принц». Як і в минулі роки, харківську малечу згуртували навколо себе організатори дитячого пленера. Хлопчики та дівчатка настільки були захоплені дійством біля чугуївської авіаекспозиції, що більшість з них малювали саме літаки – гордість міста над Сіверським Дінцем.
Сергій Головін, «Красная звезда»

Это текущий рабочий репортаж, поэтому фото загружены на сайт
без обработки!


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93

94

95

96

97

98

99

100

101

102

103

104

105

106

107

108

109

110

111